Zmiany klimatyczne związane z nadmierną emisją CO2 sprawiły, że jesteśmy zobowiązani do zakupu kotłów CO, które spełniają ustalone normy i regulacje. W 2020 roku zacznie obowiązywać zakaz produkcji kotłów klasy 5-tej na rzecz takich, które spełnią wchodzące rozporządzenie Ecodesign.
Zakaz produkcji pieców CO 5-tej klasy
Ecodesign jest zaostrzeniem dotychczasowych przepisów związanych z sezonową emisją CO2 m.in. w sytuacjach, kiedy nie palimy z mocą nominalną. Kotły CO, które w tym momencie spełniają kryteria klasy 5-tej, za dwa lata przestaną być produkowane, co oznacza, że ich zakup może wiązać się z pewnym ryzykiem konieczności późniejszej wymiany.
Kupując piec CO warto więc sugerować się jego parametrami technicznymi, które warunkują emisję dwutlenku węgla. Nowoczesne piece są już dostosowane do restrykcyjnych przepisów wynikających z planowanej dyrektywy, ponieważ zastosowano w nich systemy regulujące wydzielanie CO2 oraz inteligentne czujniki, które stale monitorują ilość wydzielanych zanieczyszczeń.
Rozwiązanie globalnego problemu
Nadmierna emisja dwutlenku węgla jest globalnym problemem, który dotyczy wszystkich ludzi na świecie. Nagromadzenie gazów cieplarnianych z krajów wysoko rozwiniętych, ma wpływ na funkcjonowanie całego świata. Zmiany, jakie się z tym wiążą, są odczuwalne nawet w Bhutanie, gdzie od lat jest stale utrzymywana zerowa (a nawet ujemna) emisja CO2.
Konsekwencje zmian związanych z zanieczyszczeniem klimatu nadmierną emisją CO2 oraz innych – groźnych dla zdrowia – substancji, są problemem nas wszystkich. Stan nagromadzenia gazów cieplarnianych jest w tym momencie tak wysoki, że z każdym rokiem odczuwamy konsekwencje ocieplenia. Aby zapobiec temu zjawisku, podczas Konferencji Narodów Zjednoczonych są omawiane pomysły, które pozwolą osiągnąć wynik, jaki uzyskał wspomniany Bhutan, czyli najczystsze państwo świata.
Dyrektywy takie jak Ecodesign oraz inne zaostrzenia, które są narzucone europejskim producentom pieców CO są zatem konieczne, aby ograniczyć wydzielanie CO2 i spowolnić proces ocieplania klimatu. Wybierając urządzenia niskoemisyjne mamy realny wpływ na jakość powietrza, dzięki czemu działania na rzecz ochrony środowiska są coraz bardziej efektywne.
Przeczytaj także: Rodzaje usług hydraulicznych
Wybieraj świadomie – piece co zgodne z Ecodesign
W naszej siedzibie, która znajduje się w centrum Szczecina, znajdziecie Państwo wspaniałe urządzenia, które cechuje wysoka jakość wykonania i niezwykłe parametry techniczne. Zakup pieca CO spełniającego wymagania Ecodesign jest rozwiązaniem o wszechstronnych zaletach:
- wygoda – automatyka zastosowana w nowoczesnych kotłach wyróżnia się tzw. “bezobsługowością”, ponieważ wymaga wyłącznie cyklicznego dopełnienia zbiornika na paliwo;
- ekologiczność – dbają o środowisko poprzez zastosowane systemy ograniczające emisję gazów cieplarnianych;
- bezpieczeństwo – niższa emisja szkodliwych substancji ma wpływ na nasze zdrowie, ponieważ powietrze, które wdychamy nie jest zanieczyszczone;
- komfort cieplny – wysoka wydajność kotłów oraz możliwość ustawienia własnych preferencji grzewczych zapewnia wysoki komfort cieplny;
- ekonomiczność – nowoczesne urządzenia spalają mniej paliwa zachowując przy tym pożądany komfort cieplny, co znacząco przekłada się na rachunki całego gospodarstwa domowego;
- czystość – piece z podajnikami oraz zbiornikami sprawiają, że nie ma konieczności częstego uzupełniania ich materiałem opałowym. Wybór kotłów zasilanych paliwem czystym, np. pelletem, jest więc rozwiązaniem, które pozwala na montaż urządzenia w dowolnym pomieszczeniu;
- design – urządzenia niskoemisyjne charakteryzują się nowoczesnym i estetycznym designem.
Wybór odpowiedniego urządzenia pozwala na wygodne i ekonomiczne spalanie przy zachowaniu wysokiego komfortu grzewczego, natomiast ekologiczność nowoczesnych pieców CO jest odpowiedzią na problemy, które mają realny wpływ na nasze zdrowie i życie.
Otrzymaj rabat na niskoemisyjne kotły CO, np. kotły gazowe czy kotły Junkers, zgodne z europejską dyrektywą Ecodesign.